Myydään kaupunkiin muuton vuoksi tarpeettomaksi jäänyt "legenda jo eläessään" eli Fiatagri 110-90 DT, 5.9 vapari-6-koneella, jänismalli. Vuosimallia 1988. Hyvillä renkailla. Tekniikka on 100% kunnossa kaikin puolin. Ainoat miinukset ovat hytin ruostevauriot. Kone on ollut minulla vuodesta 2019 saakka ja sitä ennen perheessäni lähes uudesta saakka vuodesta 1990. Kuvissa näkyvä oikean puolen sivupelti on korvattu 180-90 fiatin pellillä alkuper...Show more »
Myydään kaupunkiin muuton vuoksi tarpeettomaksi jäänyt "legenda jo eläessään" eli Fiatagri 110-90 DT, 5.9 vapari-6-koneella, jänismalli. Vuosimallia 1988. Hyvillä renkailla. Tekniikka on 100% kunnossa kaikin puolin. Ainoat miinukset ovat hytin ruostevauriot. Kone on ollut minulla vuodesta 2019 saakka ja sitä ennen perheessäni lähes uudesta saakka vuodesta 1990. Kuvissa näkyvä oikean puolen sivupelti on korvattu 180-90 fiatin pellillä alkuperäisen tuhouduttua aikoinaan pellin yliajossa. Paisuntasäiliö on joskus ohitettu sen haljettua. Sähköjärjestelmään lisätty releet valoille sekä asennettu päävirtakytkin. Täydellinen öljyjen- ja nesteiden vaihto suodattimineen suoritettu 4.4.2026 eli kone on valmiina kovaan ajoon. Viime vuosina traktoria on käytetty talvisin lumitöissä sekä kesäisin parina päivänä vuodessa pilkekoneen edessä. Traktoria on säilytetty konehallissa. Kuvissa näkyvä Esko-lumilinko sekä ylikuormituskytkimellä varustettu nivelakseli tulevat kaupan päälle (näiden arvo noin 1500€). Tätä konettahan ei tunnetusti "saa ajamalla rikki" vaikka miten yrittäisi. Käyttötunnit 7730. Mukaan tulee Suomenkielinen käyttö- ja huolto-ohjekirja sekä räjäytyskuvat alkuperäisissä pakkauksissaan, joten myös mahdollisten remonttien teko onnistuu niiden avulla helposti mikäli tarvetta sellaiselle joskus tulisi. Vuoden sisään uusittu kuluvista osista mm. akku+laturi. Moottori on kunnossa eikä syö öljyä eikä ylikuumene tms. Ominaisuuksina mm. todella lämmin hytti, moottorin letkulämmitin ja tehokkaat työvalot sekä hyvät stereot. Traktori sijaitsee Vaalassa, ja tämän voi siirtää ajamalla huoletta vaikka kauemmaksikin, jos ostajalla riittää intoa ajaa pidempikin huikonen maantietä näillä vanhan liiton "kenguruvehkeillä". Ostaja vastaa kuljetuskustannuksista itse. Ei vaihtoa muuhun kuin euroihin. Tosiostajalle järjestyy koeajo mahdollisuus. Ja edelleenkään ei vaihtoa! Hide »
Check vehicle information
You can check technical information of the vehicle and history of ownership, inspections and insurances from Rekkari.fi. Price from 2,90 €
Nettikone.com assumes no responsibility for the accuracy of the information provided by the seller. Reported information may also contain unintentional omissions or errors. The information is therefore only binding once it has been confirmed by the seller at your request.