20 kuutioinen vaunukuivuri. Yksi irroitettu kylmä kerros löytyy, ja jos sen lisää koneeseen, se nostaa tilavuuden 25 kuutioon.
Vaatii 35 A:n pääsulakkeen.
Elevaattorin vetävä kulma (viimeisessä kuvassa) juuri vaihdettu uuteen ja Antin ohkainen pelti vahvistettu hitsaamalla rautalevyjä kulmaa tukemaan. Elevaattorin moottori uusittu vuosi pari sitten, ja remmit uusia.
Pohja vuotaa yhdestä kohtaa. Vähän peltiä pintaan ja kunnossa.
Pari vuotta sitten kuivauksessa viljankiertoa tauottava rele meni rikki. Vaihdettiin tilalle ainoa osa mikä oli tarjolla. Nyt elevaattori pitää sopivan mittaisia taukoja kuivauksen aikana, mutta kiertoa ja taukoa säätävät nappulat eivät toimi. Aikojen säätäminen onnistuu uudesta releestä mutta vaatii sähkömiestä.
Erikseen tarjolla kaatomonttu ja iso Wheatheart-ruuvi, joita käytimme kuivurin täytössä, mutta yhdistelmä on hidas märällä viljalla. Piilota »
Tarkista kohteen tiedot
Voit tarkistaa kuorma-auton tarkat tekniset tiedot ja historiatiedot omistajista, katsastuksista sekä vakuutuksista Rekkari.fi:stä. Hinta alkaen 2,90 €
Nettikone.com ei ota vastuuta myyjän antamien tietojen paikkansapitävyydestä. Ilmoitetuissa tiedoissa saattaa olla myös tahattomia puutteita tai virheitä. Tieto on siis sitova vasta kun myyjä on sen pyynnöstäsi vahvistanut.