Jacobsen fairway 305 golfkentän kelaleikkuukone, johon rakenteilla hydraulinen lumilinko. Lingon osat hardox kulutusterästä ja leveys 2.6m. Kone on vuosimallia 2006 ja huollettu säännöllisesti. Hydraulinen neliveto, kubotan 46 hevosvoimainen neljäsylinterinen dieselmoottori. Mukaan viisi kappaletta hydraulisia kelaleikkureita joiden kanssa leikkuu leveys on 3 m. Tee pihastasi ammattitason golfkenttä tai auraile lumet pihalta tehokkaasti. Kon...Lue lisää »
Jacobsen fairway 305 golfkentän kelaleikkuukone, johon rakenteilla hydraulinen lumilinko. Lingon osat hardox kulutusterästä ja leveys 2.6m. Kone on vuosimallia 2006 ja huollettu säännöllisesti. Hydraulinen neliveto, kubotan 46 hevosvoimainen neljäsylinterinen dieselmoottori. Mukaan viisi kappaletta hydraulisia kelaleikkureita joiden kanssa leikkuu leveys on 3 m. Tee pihastasi ammattitason golfkenttä tai auraile lumet pihalta tehokkaasti. Kone on myynnissä jo nyt mutta linkoa rakennetaan ja hinta elää sen mukaisesti kun työ etenee. Linko käynnistyy sähköllä napista ja pyörimisnopeus säädettävissä portattomasti. Esimerkiksi avantin omistajille linko myös myytävänä erikseen. Linko suunniteltu siten että voit käyttää polttomoottorilla tai hydraulisesti.
Koneen paino n.1.5tn, pituus 3m ja leveys 2,5m
Kyseessä on ammattitason kone ja uuden hankintahinta noin 90 000 euroa.
Voit tarkistaa kuorma-auton tarkat tekniset tiedot ja historiatiedot omistajista, katsastuksista sekä vakuutuksista Rekkari.fi:stä. Hinta alkaen 2,90 €
Nettikone.com ei ota vastuuta myyjän antamien tietojen paikkansapitävyydestä. Ilmoitetuissa tiedoissa saattaa olla myös tahattomia puutteita tai virheitä. Tieto on siis sitova vasta kun myyjä on sen pyynnöstäsi vahvistanut.